Back to all Post

Korkulardan Arınmak

Korkulardan Arınmak

Artık temelde 2 duygumuz olduğunu biliyorum : KORKU ve SEVGİ.

Tüm hissettiğimiz duygularımız bu temel 2 duygunun TÜREVİ.(Yani adını farklı koyduğumuz ama temelde korkuya dayalı olan duygular)

Günlük yaşamda KENDİMİZİN İYİ BİR İZLEYİCİSİ olursak ,şikayet ettiğimiz,acı çektiğimiz bir çok konuda (karşı tarafı suçladığımız durumlarda bile) temel sorunun KENDİ KORKULARIMIZDAN KAYNAKLANDIĞI’nı görürüz.

O nedenle ARINMA dediğimiz süreç ( Kadim dinlerde kötü davranışlardan ve nefsden kurtulma,Budizm gibi öğretilerde ruhsal aydınlanma ..vs denen süreç) aslında “Bizi engelleyen korkularımızla nasıl yüzleşeceğimizi” öğrenme sürecidir.

Bu korkunun NEREDEN kaynaklandığının hiç bir önemi yoktur.Çünkü kendimizi izlerken tespit ettiğimiz gibi korkumuz vardır ve artık onu nasıl bırakabileceğimizi öğrenme zamanı gelmiştir.

Kozmik Enerji Terapisi aldığım ve uyguladığım tüm bu yıllar boyunca ARINMA işleminin artık günlük yaşantımıza girmesi gereken ve bir ömür boyu sürecek  “Kendi kendimizi gözleme ,tarafsız olarak yargılama ve korkularımızla yüzleşme” süreci olduğunu biliyorum.

GÖKKUŞAĞI’nı izlerken bu açıyı görmüş müydünüz hiç? 

Her bir korkumuzla yüzleşmemiz bizi SEVGİ’ye bir adım daha yaklaştırır.

(12.02.2014)

Add Your Comment

MUTLU İNSAN

Duygusal Olarak Özgürdür

@2021 Esin Erek. All Rights Reserved.