Back to all Post

Çakralar Yoluyla Hastalıkların Anlamı

Çakralar Yoluyla Hastalıkların Anlamı
Kozmik Enerji’yi anlattığımız sunumumuzda belirttiğimiz üzere her şeyin ENERJİ’den oluştuğuna inanıyoruz.Bedenimizde hiç bir tıkanıklık olmadığı durumlarda EVREN’le son derece uyumlu bir şekilde devam eden bir enerji alışverişi yapıyoruz.

Uzakdoğudan tüm dünyaya yayılan ve ÇAKRA tabir edilen sistemler de bedenimizdeki yüzlerce enerji ağının ANA NOKTALARI’nı oluşturuyor.

Biz hastalıkları tıpkı Doktor Christina Page’in ŞİFAYI BEDENİNDE ARA kitabında olduğu gibi ÇAKRALAR yoluyla ifade etmeyi tercih edeceğiz.
Bu nedenle önce ÇAKRALAR’ın adlarına ve fonksiyonlarına bakalım kısaca;

Çakralar Ve Fonksiyonları ;
Kök Çakra (1.çakra) ; Hayata ve gelecege karsi daha guvenli olmaniza, ayaklarinizi yere daha saglam basmaniza, kaygilarinizin azalmasina, daha sakin ve dengeli olmaniza yardim eder.

Kok çakrasinda sorun olan insanlar; güvensiz, endiseli, gelecege ve hayata guvenmeyen, ayaklari yere saglam basmayan ve kendini guvende hissetmeyen kisilerdir. Bu ozelliklerden en az bir kac tanesi kok çakrasi sorunlu olan kisilerde gorulur

Sakral Çakra (2. Çakra ) ; Daha iyimser, uretken, uyumlu, saglikli hayal gucune sahip, empatik ve ikili iliskilerde daha rahat olmaniza yardim eder. Sakral çakra sorunlari hayatta kısır dongulere, ureme sorunlarina, bolluk ve bereketin olmamasina, sansizliga, zihinsel uretimin az olmasina yol acar.

Sakral çakra sorunlari olan insanlar alingan, utangac, sucluluk duygulari olan, onaylanmama korkusuna sahip, baskalarinin negatif enerjisini emen, hayal gucu kisitli, kendi hakkinda olumsuz uygulari olan insanlardir. En azindan bu ozelliklerden bir kac tanesini tasirlar ve hayatlarinda surekli benzer sorunlari yasarlar.

Solar Pleksus Çakrası (3. Cakra) ; Neseli, oz guvenli, sicakkanli, becerikli, rahat, iradeli, dengeli ve basarili olmaniza yardim eder. Solar pleksus çakra kisinin potansiyelini kullanma, hayatta basarili olma noktasidir. Bu çakra saglikli calisinca secimler yapma, kararlar verme, dogru zamanda dogru hamleleri yapma kolaylasir. Fiziksel enerji artar ve kisi karizmatik, cekici bir enerjiye sahip olur.

Solar pleksusunda sorun olanlar, kendine guvenmeyen,baskalarinin kendisi ile ilgili ne dusuneceginden korkan, karar vermekte zorlanan, iradesi zayif, yeniliklerden korkan, yasami engeller dolu ve kafasi genelde karisik kisilerdir. Bu ozelliklerden en az bir kac tanesi solar çakrasi sorunlu olan kisilerde gorulur.

Kalp Çakrasi(4. Çakra); Duygusal olarak dengeli, olumlu ruh haline sahip, iyimser, sefkatli, alma verme dengesine sahip ve mutlu olmaniza yardim eder. Kalp çakrasi sevme, sevilme, merhamet, baglilik, hos göru gibi daha duygusal yonlerimizle ilgilidir ve saglikli calisan ve kalp çakrasi kisinin bu konularda cok daha dengeli, olumlu, uyumlu olmasina yardim eder. Duygusal mutluluk saglikli calisan bir kalp çakrasi ile mumkundur.

Kalp çakrasında sorun olan insanlarda fazla elestiricilik, surekli onay bekleme, bagimliliklar, asiri kaygilar, terk edilmekten yada sevilmemekten korkma gibi bilincalti sorunlar, dengesiz duygusal yasam gibi ozelliklerden bir kac tanesi olabilir.

Bogaz Çakrasi (5. Çakra) ; Simdiki anda yasamaniza, kendinizi iyi ifade etmenize, toplum onunde rahat olmaniza, dikkatli olmaniza, onyargilarinizin azalmasina ve mukemmel zamanlama duygunuzun gelismesine yardim eder. Bogaz çakrasi saglikli calisan insanlarin kendilerini ifade etme sekillerde ve iletisimleri cok sagliklidir ve iletisimle ilgili bir kaygilari yoktur, toplum onunde cok rahat hareket ederler.
Bogaz çakrasinda sorun olan kisilerde dusuncelerini ifade edememe, iletisimlerde zorlanma, utangaclik, sessizlik, acelecilik yada gec kalma sorunlari yasama, sivri dilli olma yada asiri suskun olma, tutarsizlik gibi ozelliklerin en az bir kac tanesi görülür.

3. Goz Çakrasi (Kozmikte müdahale edilmiyor) : Vizyon yetenegizi gelistirecek, hafizanizin, dikkatinizin, konsantrasyonunuzun artmasina yardim edecek, telapati, aura gorme gibi yeteneklerinizi arttiracak ve dusuncelerinizi gerceklestirmenizi kolaylastiracak bir uyumlamadir.

3.goz çakrasinda sorun olanlarda hafiza, dikkat, konsantrasyon eksikligi, sabırsızlık, olumsuz olaylara yogunlaşma, sezgilerin kısıtlı olmasi yada dengesiz olmasi, imgeleme yeteneginde eksiklikler, kaliplara bagli olma gibi ozelliklerden en az bir kac tanesi görülür.

Tepe Çakrası (Kozmikte müdahale edilmiyor): Bütünü anlama, ruhsal guc ve gelisim, farkli bilinç durumlarını deneyimleme, kendini kutsal olana acma gibi konularda yardimci olacak bir uyumlamadir.
Tepe çakrasinda sorun olanlarda kendini kapatma, inancsizlik,butunden kopma, korkular, olum korkusu, yasami kabul etmekte zorlanma, ruhsal dengesizlikler gibi ozelliklerden en az bir kac tanesi gorulur.

KOZMİK ENERJİ’DE amacımız hepsinin DENGELİ ve BİRBİRLERİYLE UYUMLU bir şekilde çalışmasına destek olmak..
(14.10.2013)

Add Your Comment

MUTLU İNSAN

Duygusal Olarak Özgürdür

@2021 Esin Erek. All Rights Reserved.