Back to all Post

Kan Sistemi Hastalıkları (Kök Çakra)

Kan Sistemi Hastalıkları (Kök Çakra)

Kan Sistemine Bağlı Hastalıklar

Ana Sebep Güvensizlik,kontrolü kaybetme korkusu ile aşırı kontrollü davranma

Çözüm       : Gevşemek,esnek olmak,yaşam neşesinin artırılması

Kansızlık : Kan = Yaşam Gücümüzü dolayısıyla NEŞE’mizi temsil eder.Değişen,kontrol edilemeyen yaşam koşullarına duyulan güvensizlik sonucu oluşur.

Hipertansiyon:(Yüksek Tansiyon) Kişideki İÇ GÖZLEMCİ sürekli tetiktedir.Kontrolü kaybetme ,başkalarının gözünde yeterince iyi olamama korkusu bu durumu tetikler. Kişiler başkalarının kendilerini şeffaf bir şekilde görmelerini istemezler .Hipertansiyonu olanlara ” Sakladığınız ,çözemediğiniz şey nedir?” diye sorulabilir?

Felç :Yüksek tansiyon sonucu emboli atımıyla oluşur.GEVŞE ! ESNEK OL! sloganı ve davranış kalıbı işe yarar.

Hipotansiyon:(Düşük Tansiyon) Dünya ile bağı azaltma isteği sonucu ortaya çıkar.Eleştiriden kaçma ve kendini yeterince iyi görememe gibi durumlardan kaynaklanabilir

Soğuk El ve Ayaklar : Düşük tansiyon sonucu yaşanan bu durum bir SAVUNMA halidir.Güven duygusunun azaldığı ,kişinin kendini TEHDİT altında hissettiği durumlarda görünür.

Uykusuzluk :Sebepleri bir çok farklı gibi görünen olaya bağlı olsa da temel duygu olarak kişinin duyduğu GÜVENSİZLİK ve KONTROLÜ KAYBETME korkusu nedeniyle yaşanır.

Panik Atak : Herşeyi kontrol etmeye çalışırken hesapta olmayan bir durumla karşılaşıldığında kişi kendini baskı altında hisseder ve kontrolü kaybetme korkusu ona panik atak durumunu yaşatır.

Yukarıdaki durumların tümünde  İÇSEL GÜCÜN artırılması gerekmektedir.

(03.11.2013)


Add Your Comment

MUTLU İNSAN

Duygusal Olarak Özgürdür

@2021 Esin Erek. All Rights Reserved.